DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
DEBİS | ENGLISH | ANA SAYFA | KİŞİSEL SAYFALAR
Editöre Ula?yn Kitap Süresi Uzatma ve Ayırtma İşlemleri   Kütüphane Hizmetleri

 
 KİTAP UZATMA İŞLEMİ
 
     Lütfen şu http://katalog.adm.deu.edu.tr  adresden sisteme giriniz:

1- Sağ tarafta yer alan Kullanıcı Kayıtlarını tıklayınız. 
2- Soyad Ad alanına bilgilerinizi giriniz (Soyad Ad olacak biçimde)
3- Barkod alanına TC Kimlik No'nuzu yazınız; eğer ilk defa sisteme giriş yapıyorsanız altta yer alan PIN alanını ilk etapta boş bırakınız; son olarak SUBMİT'e tıklayınız; hemen açılacak olan PIN KUTUCUKLARINA ALFENUMERİK (TRN533 vb.) rakam ve harften oluşan 6 karakterli şifre oluşturunuz; sisteme giriş yaptığınızda kişisel safyanız açılacak ve  almış olduğunuz kitapları göreceksiniz, şimdi kitapların yanlarında bulunan kutucukları işaretleyiniz ve UZAT'a basınız; gelen ekranda uzatma işlemini onaylamak istiyor musunuz? sorusuna  YES kutucuğunu işaretliyerek işlemi tamamlayınız.
 
*** Uzatma işlemi kitapların süresinin dolmasına en erken 4 (dört) gün kala yapılmaya başlanabilir.
*** Elinizdeki kitaba bir başkası tarafından ayırtma konulduğu takdirde uzatma işlemi gerçekleştirelemez.
*** Süresi geçmiş kitaplara (1 gün geçse dahi) uzatma işlemi yapılamamaktadır.
 
 
KİTAP AYIRTMA İŞLEMİ
 
Kitap ayırtma işlemi için açmış olduğunuz hesabınızın hemen üst kısmında bulunan katalog taramayı başlatınız ve aramanızı yapınız; çıkan kayıt için AYIRTMA butonuna tıklayınız ve karşınızda bir tarih göreceksiniz (bu tarihin anlamı; bu kitap bana x tarihine kadar gerekli, bu tarihe kadar kütüphaneye dönmezse ayırtmam iptal olsun demek, yani ayırtma isteğinizin son geçerli olduğu tarih demektir). Bu işlemden sonra karşınıza gelecek olan "request selected item" kutucuğuna tıklayınız ve ayırtma işlemini tamamlayınız.
 
*** İrtibat telefonu: (0232) 301 8008
 

    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR Telefon:+90(232) 412 12 12 Faks:+90 (232) 464 81 35
    © D.E.Ü.Rektörlük Bilgi İşlem Dairesi