DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
DEBİS | ENGLISH | ANA SAYFA | KİŞİSEL SAYFALAR
Editöre Ula?yn DEÜ Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi açıldı   DEÜ den Haberler

 

 

09.06.2012
 
DEÜ Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi açıldı
Dokuz Eylül Üniversitesi Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi’nin açılışı, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Füzün’ün ev sahipliğinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurlarında, ilimizde tamamlanan 771 projeyle birlikte açıldı. 
Açılışa DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, İzmir Vali Vekili İbrahim Ballı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakkı Bahar, Prof. Dr. Halil Köse, Prof. Dr. Alp Timur, Genel Sekreter Prof. Dr. Can Karaca, DEÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan, DEÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hale Ören, Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Moğulkoç ile Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Lütfü Çırak, Ömer Şener ve Serdar Keçeci ile çok sayıda dekan ve öğretim üyeleri katıldı. 
 

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, Nevvar Salih İşgören Çocuk Hastanesi’nin 10 bin metrekarelik alan üzerinde kurulduğunu belirterek, “Hastanemiz, 135 yataktan oluşuyor. Çocuk acil, çocuk hemetoloji, çocuk onkoloji, genel pediatri, çocuk enfeksiyon hastalıkları, çocuk nefroloji, çocuk endokrin, çocuk noroloji, çocuk gastroentroloji poliklinikleri ile laboratuarlardan oluşan donanımlı bir hastanenin açılışını yapıyoruz. Rahmetli hayırseverimiz Salih İşgören’i saygı ve sevgiyle anıyoruz. Kendisi her konuda bize destek olmuştur. Sağlığında, DEÜ için kanser hastanesi ve kalp hastanesi içinde söz vermiştir. Tınaztepe’deki yeni rektörlük binamızın tamamlanmasından sonra, Alsancak’taki eski rektörlük binamız içinde kültür merkezi yapma sözü vermiştir. 2015 yılından sonra Alsancak’taki binamızın kültür sanat merkezi olmasını istiyoruz. Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın da bize destek olmaya devam edeceğine inanıyorum” dedi. Açılışın ardından Rektör Prof. Dr. Füzün, Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Moğulkoç’a teşekkür plaketi takdim etti.


    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR Telefon:+90(232) 412 12 12 Faks:+90 (232) 464 81 35
    © D.E.Ü.Rektörlük Bilgi İşlem Dairesi