Engelsiz Dokuz Eylül Anasayfası İçin Tıklayınız - Ekran Okuyucu Kullanıyorsanız Bu Sayfayı Kullanınız.

EKSEN Mimarlık Fakültesi Dergisi (MFD) Yazı Çağrısı

Yayınlanma Tarihi: 21-01-2020

Değerli Araştırmacı,

Mimarlık, şehir ve bölge planlama, kentsel tasarım, kentsel koruma ve insan çevre ilişkileri disiplinlerinde güncel tartışmalara disiplinlerarası bir bakış açısı sunmayı amaçlayan EKSEN MFD adlı dergimiz yayın hayatına başlamıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi tarafından yılda üç kez, Ocak, Mayıs, Eylül aylarında açık erişimli, hakemli, uluslararası bir e-dergi olarak yayınlanacak olan dergimizde ulusal ve uluslararası güncel tartışma konularında yeni bir bilgi / yöntem öneren; daha önce var olan bilgiye yeni bir boyut kazandırmış olan kuram türündeki makaleler kabul edilmektedir. Dergide özgün ve nitelikli biçimde katkıda bulunacak araştırma makalelerine, kuramsal makalelere öncelik verilmekte; ayrıca anılan konular yanı sıra uygulamaya ve eğitime ilişkin, derleme makaleleri, olgu sunumları, güncel tartışmalar ve yorumlar, eleştiri ve değerlendirme yazıları, kitap özeti vb. incelemeleri de yayınlanmaktadır. Standart makale yayın politikasına ek olarak zaman zaman insan çevre ilişkileri, şehir ve bölge planlama, kentsel tasarım, mimarlık alanlarında düzenlenmiş konferanslarda seçilmiş bildirilerden oluşturulan tematik dosyalara da dergi bünyesinde yer verilecektir.

İngilizce ve Türkçe dillerinde yayınlanacak makalelerin uygulama ve bilimsel araştırma arasındaki ilişkiyi güçlendirmesi hedeflenmekte, eğitim ve meslek alanındaki ulusal ve uluslararası güncel sorunların tartışması beklenmektedir. Bu çerçevede, araştırmacılar hazırlayacakları çalışmaları https://dergipark.org.tr/tr/pub/eksen ve https://eksen.deu.edu.tr/tr/anasayfa/ adreslerine gönderebilecektir. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Mimarlık Fakültesi Dekanlığı

 • Öğrenci E-Posta

   

  Personel E-Posta

 • Not: Lütfen sadece ad ve/veya soyad giriniz. Arama uzun sürüyorsa lütfen tıklayınız.

 • Genel Arama

 • Araştırma

  ProjelerTeknoloji ve İnovasyonUygulama ve Araştırma Merkezleri
  Font Boyutunu Değiştir
  Kontrast