Engelsiz Dokuz Eylül Anasayfası İçin Tıklayınız - Ekran Okuyucu Kullanıyorsanız Bu Sayfayı Kullanınız.

16. Genç Beyin Fırtınası ve Uluslararası Grafik Sempozyumu

Yükleniyor Etkinlikler
 • Bu etkinlik geçti

5 Aralık, 2016 - 08:00 / 10 Aralık, 2016 - 17:00 +03

16. Genç Beyin Fırtınası ve Uluslararası Grafik Sempozyumu’nun bu yılki teması “Tasarımın Sınırları / Margins of Design”. Enformasyon Teknolojisi Devrimi, fiziki yer değiştirmeyi sanal boyuta taşıdığından bu yana; aklın, hayalin ve gerçeğin sınırlarını sürekli genişletiyor. Neoliberal ekonomi ile birlikte küreselleşme, dünyayı tek pazar haline getirirken; tasarlanan egemenlik yerelde kendi sınırlarını korumaya çalışanlarla savaşa tutuşuyor.

Dünyanın içinde bulunduğu bu adı konmamış ve sürekli savaş halinin, tüm fiziki sınırların geçirgenliğini zorladığı günümüzde, tasarım disiplini de hem kendi içinde hem de ürünlerinde yarattığı sınırları sorgular olmuştur. Modernizmin bir birine başkaldıran manifestoları gibi; tasarımcılar olarak yaptıklarımızı tekrar tekrar sorguluyoruz. Yaşadığımız bu tasarlanmış dünyada, yine yeniden yeni kurallar, sınırlar tanımlama çabasına girişiyoruz.

“Tasarımın Sınırları”nı grafik tasarım disiplini çerçevesinde tartışacağımız bir platform olarak 05 – 10 Aralık 2016 tarihinde düzenleyeceğimiz 16. Genç Beyin Fırtınası ve Uluslararası Grafik Sempozyumu’na bildirileriniz ile ve jürili sergiye eserleriniz ile katılımınızı bekliyoruz.

gsf-poster

Detaylar

Başlangıç:
5 Aralık, 2016 - 08:00
Bitiş:
10 Aralık, 2016 - 17:00

« Tüm Etkinlikler

 • Öğrenci E-Posta

   

  Personel E-Posta

 • Not: Lütfen sadece ad ve/veya soyad giriniz. Arama uzun sürüyorsa lütfen tıklayınız.

 • Genel Arama

 • Araştırma

  ProjelerTeknoloji ve İnovasyonUygulama ve Araştırma Merkezleri
  Font Boyutunu Değiştir
  Kontrast