Engelsiz Dokuz Eylül Anasayfası İçin Tıklayınız - Ekran Okuyucu Kullanıyorsanız Bu Sayfayı Kullanınız.

Şehir Ödüller Türkiye

Yükleniyor Etkinlikler
 • Bu etkinlik geçti

21 Nisan, 2018 - 00:00 / 23:59 +03

 

Değerli, Akademisyenler, Araştırmacılar, öğrenciler,

 Üniversitemiz ile Yaşayan Şehirler Platformu işbirliğinde, 21 Haziran 2018’de, “Şehir Ödülleri Türkiye 2018” etkinliğinde yaşamlarımızın temelini oluşturan, geleceğimizi tasarlayıp, inşa eden disiplin ayırmaksızın şehir ve yaşayanlarıyla ilintili başarılı çalışmalara imza atmış akademisyen, araştırmacı ve öğrencilere “şehirler için bilim ve umut ışığı” teması altında ödüllendirme yapılacaktır.

Şehir Ödülleri Türkiye 2017, Yaşayan Şehirler Platformu ve Dokuz Eylül Üniversitesi İşbirliği, T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, farklı bakanlıklardan bürokratlarımız, üniversitelerimiz, Belediye Birlikleri, Kalkınma Ajansları, akademisyenler ve profesyonellerin destekleri ile gerçekleşmiş, yüksek katılım ve büyük medya ilgisi görmüştür.

 29 Eylül 2017’de ilk olarak takdim edilen, söz konusu Şehir Ödüllerinin birincil amacı; şehir paydaşların süreç farkındalığının arttırılması, kentin geleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların desteklenmesi, iyi uygulamaların örnek gösterilmesi, diğer kentlerdeki paydaşlara aktarılması, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirilmesi, fikir alışverişi yapabilecekleri ortak zemin oluşturmasıdır. Ödüller ile paydaşlar arası iletişimin kuvvetlendirilmesi, öngörülen etkinlikle ise konu üzerine çalışan akademisyenlerle kent yönetici ve kanaat önderlerinin, ticari örgütlerin, sektör örgütlerinin, sivil toplum örgütlerinin, tüm araştırmacıların ve kentin geleceğine yön verebilecek çevrelerin birbirlerinden etkilenmesi hedeflenmiştir.

Yurdumuz tarih boyu, belki yüzlerce, belki binlerce medeniyete ev sahipliği yapmış zengin kültür ve medeniyet izlerinin barındığı bir coğrafyada bulunmaktadır. Bu coğrafyada, antik çağlardan beri önemli bilim insanları, düşünürler, sanatçılar yetişmiş ve Dünya’nın en önemli ticaret yolları var olmuştur. Bu değerlerin odak noktasındaki ödül töreninin yapılacağı İzmir şehri, asırlardır özel bir yer etmiştir. İzmir ve Anadolu’daki diğer şehirler, tüm bu süreçte bilimin ve ekonomik değerlerin bir ışık gibi dağıldığı çok önemli merkezler olmuştur. Bu nedenle, yapılacak olan ödül töreninin ana temasını “Şehirler İçin Bilim ve Umut Işığı” oluşturmaktadır.

Hikâye ile bütünleşik olarak, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın özel izni ile envanterlerde yer alan ve daha önce hiç sergilenmemiş nadide bir kandil Heykeltıraş Şerif AKŞİT’e ürettirilmekte, kandil sertifikası ile birlikte ödül olarak takdim edilmektedir.

 Şehir Ödülleri Türkiye, Özel Ödüller, Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri ve Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller olmak üzere üç alt tema üzerinden hak edenlere sunulacaktır.

 Şehirler İçin Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller:

 1. Bilim Işığı Temalı Akademik Ödül “En İyi Tez”
 2. Bilim Işığı Temalı Akademik Ödül “En İyi Makale”
 3. Bilim Işığı Temalı Akademik Ödül “En İyi Proje”
 4. Bilim Işığı Temalı Akademik Ödül “Umut Veren Gençler” den oluşmakta olup, başvuru ve detay bilgiye https://www.sehirodulleri.com/akademik/ adresinden ulaşılabilecektir.

Son başvuru tarihi 11.05.2018 olan “Şehir Ödülleri Türkiye” etkinliğine başarılarınız ile katılımınızdan memnuniyet duyacağız.

Ayrıntılı Bilgi: www.sehirodulleri.com

Şehir Ödülleri Nedir? Kısa Video ile bilgilenebilirsiniz: https://youtu.be/OHVtEYXSlcQ

Ön Başvuru Formu: https://www.sehirodulleri.com/basvuru-formu/

Detaylar

Tarih:
21 Nisan, 2018
Saat:
00:00 / 23:59

« Tüm Etkinlikler

 • Öğrenci E-Posta

   

  Personel E-Posta

 • Not: Lütfen sadece ad ve/veya soyad giriniz. Arama uzun sürüyorsa lütfen tıklayınız.

 • Genel Arama

 • Araştırma

  ProjelerTeknoloji ve İnovasyonUygulama ve Araştırma Merkezleri
  Font Boyutunu Değiştir
  Kontrast